اخبار

نازک ترین لنز جهان ساخته شد

نازک ترین لنز جهان ساخته شد
محققان موفق شدند نازکترین لنز دوربین جهان را بسازند، دستاوردی که می تواند به پیشرفت های تازه ای در پزشکی و علوم و تحول در نانوفناوری منجر شود.
تصویر نازک ترین لنز جهان ساخته شد
به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری تک تایمز، نازک ترین لنز جهان 50 نانومتر ضخامت داشت، اما تیمی از دانشمندان به ریاست «یورئری لری لو» از دانشگاه ملی استرالیا لنز بسیار نازک جدیدی را از نوعی کریستال به نام مولیبدن دی سولفید ساختند.
تیم تحقیق برای این کار، با استفاده از یک نوار چسب لایه بزرگی از کریستال را برداشتند تا بتوانند به ضخامت 6.3 نانومتری (9لایه اتمی) برابر با یک دو هزارم تار موی انسان دست یابند و از آن لنز را بسازند.
آنها از یک پرتو یون متمرکز استفاده کردند و یک لنز با شعاع 10 میکرون را از طریق تراشیدن اتم به اتم لایه ها و پس از دستیابی به محصول نهایی محدب، به دست آوردند.
محققان دریافتند که تنها یک لایه هفت دهم نانومتری از کریستال خصوصیات بصری قابل توجهی دارد.
گرچه این فناوری می تواند کاربردها را در بسیاری از صنایع و وسایل متحول سازد، اما محققان همچنین معتقدند که می توانند از ردیف هایی از میکرو لنزها ، با تقلید از چشمان مرکب حشرات، برای نظارت استفاده کنند.
دی سولفید مولیبدن در گروه موادی هستند که به دلیل ویژگی های الکترونیکی انعطاف پذیر خود در (ساخت) قطعات با فناوری بالا بسیار محبوب شده اند.
منبع: ایرنا

 

فعالیت گروه حفاظتی ایمن فروش دوربین مداربسته در اصفهان ، فروش دوربین مداربسته به تمام نقاط ایران و همچنین دارای تیم قوی وحرفه ای نصب دوربین مداربسته در اصفهان ، فروش دزدگیر اماکن و دزدگیر اتومبیل می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *