آموزشی

دوربین مداربسته WiFi چیست؟

فروش دوربین مداربسته

دوربین مداربسته WiFi چیست؟

دوربین مداربسته WiFi عضوی از خانواده د,ربین مداربسته بیسیم می باشد که با استفاده از شبکه بیسیم تصاویر و اطلاعات را ارسال می کند. این دوربین مداربسته به یک فرستنده WiFi داخلی متصل شده است.

تفاوت دوربین مداربسته WiFi با دیگر دوربین های مداربسته بیسیم :

در دوربین مداربسته WiFi دیتاها و تصاویر توسط پروتکل های استاندارد WiFi ارسال می گردد که علاوه بر امنیت بیشتر باعث می شود در امر ارسال هیچ مشکلی پیش نیاید. در دیگر دوربین مداربسته های بیسیم اطلاعات از طریق امواج رادیویی و در فرکانس بین 2.4 تا 5.8 مگاهرتز ارسال می شود. بنابراین از بسیاری جهات دوربین مداربسته WiFi بهتر از استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ است.

عملکرد دوربین مداربسته WiFi :

مهمترین نکته دوربین مداربسته WiFi تحت شبکه بودن آن می باشد که نسبت به دوربین های مداربسته آنالوگ که امکان استفاده از قابلیت ارسال WiFi را ندارند ، بسیار کارآمدترند.

آیا راهی برای بی سیم کردن دوربین مداربسته بدون داشتن WiFi وجود دارد؟

بله می توانید دوربین مداربسته خود را به یک access point متصل کنید و از طریق آن یک شبکه بی سیم بسازید.

نحوه دریافت تصاویر از دوربین مداربسته WiFi:

برای دریافت تصاویر از دستگاهی که استفاده می کنید دو راه دارید:

1- اگر می خواهید از طریق سرور و یا دستگاه NVR تصاویر را دریافت کنید می توانید از Access point استفاده کنید. Access point مثل یک سوئیچ بیسیم دیتاها و تصاویر را دریافت و انتقال میدهد.

2-اگر از نوت بوک یا لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده کنید، خیلی راحت و بدون دغدغه می توانید تصاویر را به صورت بیسیم در شبکه WiFi شناسایی کرده و دریافت کنید.

میزان پهنای باند در شبکه های بی سیم برا استفاده دوربین مداربسته WiFi:

محدودیت پهنای باند یکی از معایب و مشکلات شبکه های بی سیم است که معمولا با پهنای باند محدود و امکان ارسال دیتاها تا 150Mbs همراه است. بنابراین محدودیت پهنای باند پاسخگوی اتصال همزمان چند دوربین مداربسته تحت شبکه و یا استفاده از دوربین مداربسته با رزولوشن بالا نمی باشد. البته اگر چند شبکه بی سیم را با استفاده از یک شبکه کابلی به هم وصل کنیم می توانیم تا حدی از این مشکل را برطرف کنیم.

برد ارسال دوربین مداربسته WiFi چقدر میباشد؟

برد ارسال دوربین مداربسته به صورت دقیق مشخص نیست ولی یک رنج تجربی و حدودی برای آن در نظر گرفته می شود؛ که عبارتند از :

20 الی 50 متر در محیط های داخلی و 100 الی 200 متر در محیط های باز ؛ که الیته اگر دوربین مداربسته در جایی نزدیکتر از برد مفید نصب شود به مراتب باعث افزایش برد می شود.

منبع:cctvonline

فعالیت گروه حفاظتی ایمن فروش دوربین مداربسته در اصفهان ، فروش دوربین مداربسته به تمام نقاط ایران و همچنین دارای تیم قوی وحرفه ای نصب دوربین مداربسته در اصفهان ، فروش دزدگیر اماکن و دزدگیر اتومبیل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *