اخبار

دوربین درتمامی مراکز خدماتی پلیس نصب می‌شود

دوربین درتمامی مراکز خدماتی پلیس نصب می‌شود

 

 

فرمانده نیروی انتظامی به انتشار تصاویر جهت‌دار از برخی از اقدامات نادرست ناجا در سال‌های گذشته واکنش نشان داد و گفت: همان زمان با متخلفان برخورد کرده بودیم اما مجددا این تصاویر در فضای مجازی منتشر شده است.
به گزارش ايسنا، سردار حسین اشتری در حاشیه همایش پلیس، روانشناسی و مشاوره، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره فیلمی که در آن برخی از اشرار اقدام به قدرت‌نمایی و بیان الفاظ رکیک کرده بودند، گفت: چندی پیش فیلم‌هایی در شبکه‌های مجازی از تعدادی از اوباش پخش شد که این فیلم‌ها مربوط به قبل است و بسیاری از افراد حاضر در آنها شناسایی و دستگیر شده و پرونده‌شان در مراجع قضایی است.

وی با بیان اینکه برخی از این افراد نیز فراری هستند و در آینده دستگیر شده و به سزای اعمالشان خواهند رسید، خاطرنشان کرد: البته این افراد در محیط خصوصی اقدام به این کار کرده و قدرتنمایی‌ شان در ملاء عام نبوده اما با توجه به اینکه سبب وحشت مردم شده و اقدام خلاف قانون انجام دادند، با آنها برخورد خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما در سال‌های گذشته کمترین تحرک را از سوی این افراد داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با تعداد زیادی از اراذل و اوباش برخورد شده و ما اجازه قدرتمندنمایی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان را به آنان نخواهیم داد.

اشتری در پاسخ به سوالی درباره انتشار فیلم‌هایی از تخلفات برخی از ماموران نیروی انتظامی در فضای مجازی اظهار کرد: ما با تخلفات حتی اگر در داخل ناجا نیز باشد برخورد می‌کنیم، برخی از این فیلم ها که در فضای مجازی نمایش داده می‌شوند، مربوط به چند سال گذشته است که ما ماموران خاطی را شناسایی و با آنها برخورد کردیم اما فیلم‌ها و تصاویر آن به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

وی با بیان اینکه ناجا با هرگونه ناهنجاری، برخوردی قاطع خواهد داشت، اظهار کرد: افرادی که اقدام به توزیع این فیلم‌ها کنند نیز شناسایی و با آنها برخورد می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی درباره ماجرای تعقیب و گریز ماموران پلیس با متهمان در سبزوار که منجر به هلاکت تعدادی از متهمان شده بود، گفت: هنوز رای رسمی را به ما اعلام نکرده‌اند. ماموران ما با حکم قضایی با این افراد برخورد کرده بودند و ما در حال رسیدگی به پرونده این افراد هستیم و ان‌شاءالله نتایج را اعلام خواهیم کرد.

اشتری درباره امنیت مرزها در ایام انتخابات نیز خاطرنشان کرد: وضعیت امنیت در شهرهای مرزی بسیار خوب است و ما امیدواریم که با آرامش انتخاباتی در کمال آرامش و امنیت را در سراسر کشور برگزار کنیم چراکه معتقدیم حضور باشکوه مردم می‌تواند امنیت را تضمین کند.

وی درباره راه‌اندازی قرارگاه انتخاباتی ناجا نیز گفت: ناجا از ماه‌های گذشته برای تامین امنیت انتخابات جلساتی را با دستگاه‌های مختلف برگزار کرده، هماهنگی‌هایی نیز در این زمینه صورت گرفته و ما آمادگی برگزاری این انتخابات و تامین امنیت آنها را داریم و در این همین راستا نیز همانطور که گفته شده حدود 250 هزار مامور پلیس برای تامین امنیت انتخابات به کار گرفته شده‌اند.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تحرکات در فضای مجازی نیز رصد و با تخلفات برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: جلسات مختلفی با ستاد کل نیروهای مسلح، دستگاه‌های امنیتی و… برگزار شده که انتخاباتی در امنیت کامل برگزار کنیم.

اشتری درباره نصب دوربین مداربسته در کلانتری‌ها نیز اظهار کرد: بنای ما در این است که در تمامی مراکزی که پلیس در حال خدمت به مردم است، دوربین نصب شود که امیدواریم بودجه آن از سوی دولت محترم تامین شود.
کمبود اعتبار، سد راه ورود دوربين
تاكنون هيچ‌يك از مسئولان ناجا به صراحت به‌علت اصلي تجهيز نشدن كلانتري‌ها به دوربين مدار بسته اشاره نكرده‌ بودند ولي حالا فرمانده پليس كشور تأمين نشدن اعتبار را سد راه ورود دوربين به كلانتري‌ها و مراكز انتظامي اعلام كرده است.تعداد زيادي از نمايندگان مجلس نيز در گفت‌وگو با همشهري بر پيگيري تأمين بودجه مورد نياز طرح تجهيز كلانتري‌ها به دوربين تأكيد كرده‌اند. محمد دهقان، عضو هيأت رئيسه مجلس مي‌گويد: « ناجا در كل كشور بازوي وزارت كشور است و به همين دليل بايد وزارت كشور در حل مشكلات ناجا پيشگام باشد. از طريق كميسيون‌هاي قضايي و تلفيق مجلس موضوع را پيگيري مي‌كنيم تا بودجه مناسبي براي اين كار پيش‌بيني شود.»

محمدعلي اسفناني، سخنگوي كميسيون حقوقي و قضايي نيز توضيح مي‌دهد: «برقراري امنيت در برخوردها و نحوه رسيدگي به پرونده‌ها در نتيجه تجهيز كلانتري‌ها به دوربين‌هاي مدار‌بسته است و بايد اين طرح هر چه زودتر در همه كلانتري‌ها اجرا شود. تلاش مي‌كنيم اعتبار مناسبي براي اين طرح در بودجه سال آينده كشور پيش‌بيني شود.» ابوالفضل ابوترابي، عضو كميسيون حقوقي و قضايي نيز معتقد است «نصب دوربين در كلانتري‌ها به‌علت كمبود بودجه طولاني شده‌است.»

با فرض 1000كلانتري در كشور و تجهيز 70درصد آنها به دوربين مداربسته به اين نتيجه مي‌رسيم كه همچنان300كلانتري كشور به سامانه دوربين مجهز نشده‌اند كه البته پاسگاه‌هاي انتظامي را نيز مي‌توان به اين آمار افزود. با اينكه سخنگوي ناجا پيش‌تر از «سرعت عمل» ‌در تجهيز كلانتري‌ها به سامانه دوربين مداربسته سخن گفته بود، همچنان همه‌‌چيز معطل بودجه است. كارشناسان و مسئولان نيروي انتظامي معتقدند تجهيز كلانتري‌ها به دوربين‌هاي مداربسته در رعايت حقوق مردم نقش مهمي دارد. سخنگوي دستگاه قضايي نيز چندي پيش به نيروي انتظامي توصيه كرد با توجه به نتايج پيشگيرانه اين كار نسبت به نصب دوربين در كلانتري‌ها اقدام كند.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *